ДОЛНА МАНИПУЛАЦИЯ И НЕПОЗНАВАНЕ НА КОНСТИТУЦИЯТА
Знаем доста добре кой има изгода да хвърля тиня по Радев. Не го одобрявам Радев и не му имам вяра. Но въпреки всичко да не изнасилваме Конституцията поради партийни и персонални ползи.
Указите са следващи, те се издават в сходство с пълномощията на Президента, които пък са посочени в чл.98 от Конституцията:
Чл. 98. Президентът на републиката:
1. насрочва избори за Народно заседание и органи на локално самоуправление и дефинира датата за производство на народен референдум, когато за това има решение на Народното събрание.
Тоест - САМО НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ МОЖЕ ДА ВЗЕМЕ РЕШЕНИЕ ЗА НАЦИОНАЛЕН РЕФЕРЕНДУМ!
Президентът може единствено да инициира референдум, само че декрет може да издаде САМО след решение на Народното събрание.
И доста апелирам, колкото и от вътрешната страна да ви напира да се вършиме на адвокати, за това се желае пет години учене и много процедура. Продавачи на пазара, апелирам да не поясняват висшия закон на страната и най-много да манипулират хората с долни неистини.
Елена Гунчева-Гривова
Източник: svobodnoslovo.eu
КОМЕНТАРИ




